RUBIKOVA KOSTKA - logo
Animace -RK Upozornění: Následující stránka používá JAVA SCRIPT !!! Úvod - Základy manipulace s kostkou
Postup - složení 2. a 3. vrstvy
Odkazy

Návod na poskládání hlavolamu       (vydání č. 1,  28.12.1999; aktualizace odkazů: 11.5.2004)

    Každý se jistě s tímto hlavolamem setkal, ale ne každý jej umí vyřešit. Poskládat jej podle návodu sice není žádné umění, ale určitě je to lepší než kostku rozebírat nebo přelepovat barevné štítky. Tento návod vám pomůže kostku poskládat zcela férovým způsobem.

   Podobných návodů existuje celá řada, každý má své výhody a nevýhody. Mnou popsaný postup je možná složitější na zapamatování, ale zato je rychlý a pohodlný. Navíc nevyžaduje logické uvažování,  k cíli se postupuje po vrstvách. Návod obsahuje větší množství postupů, než je nezbytně nutných pro poskládání kostky, čím více jich však znáte... Tento návod si neklade za cíl udělat z vás profesionály, ale má vás naučit kostku poskládat.

    Autor tohoto postupu mi není znám. Já jej znám od otce a ten zase od svého otce, takže se vlastně dědí z generace na generaci. Mě se naskytla možnost podělit se o něj s vámi touto formou, a tak doufám, že to pomůže přispět k zachování tohoto skvělého hlavolamu...


Pokud vás návod zaujal, myslíte si, že by chtěl ještě zdokonalit nebo že je v něm chyba, neváhej a obraťte se na . Návod je určen pro vás a proto máte právo mluvit do toho, jak vypadá.


Zpět na hlavní stránku