Nápověda


ARexx
Jak se orientovat na stránkách zaměřených na ARexx?
   Odkazy na všechny mé programy (nebo skupinu programů) naleznete na hlavní stránce. Programy jsou zde rozděleny do několika kategorií podle druhu programů a především podle cílové skupiny pro kterou je program určen. Ne každý program totiž má kompletní manuál, kde je vše polopatě vysvětlováno, některé programy jsou určeny jiným programátorům a předpokládají znalost ARexxu, ale i operačního systému Amigy.
Jak se orientovat ve výpisu požadavků?
   U každého programu jsou vypsány jeho požadavky. Je však předpokládáno, že vlastníte základní programy a knihovny, které jsou součástí Workbenche 2.0 a výše. Pokud uvedu i tyto soubory, budou označeny kurzivou.
   U jednotlivých souborů se budu snažit vytvářet odkazy na stránky, kde si je můžete stáhnou. Pokud existuje přímo autorova stránka, odkáži se přímo na ni. Pokud v textu narazíte na (A) bude se jednat o odkaz na Aminet. Zatím se ještě rozhoduji, jak to udělat co nejpohodlnější.
Co je to ARexx?
   ARexx je interpretovaný (nekompiluje se) programovací jazyk, který původně vznikl v laboratořích IBM pod názvem REXX. Mělo se jednat o jednoduchý jazyk určený široké veřejnosti. Údajně je součástí OS/2 a několika dalších platforem jako MS-DOS, Windows, Unix ??? Ale já jsem se s ním setkal jen na Amize, kde je poměrně dost rozšířený. Nevyžaduje hlubší programátorské znalosti a nevyniká svou rychlostí, ale přesto s ním jdou dělat zajímavé věci.
   Využivá dvou předností Amigy: MULTITASKING a KOMUNIKACI PROCESŮ. Lze pomoci něj snadno provázat několik aplikací dohromady. Psát jednoduché prográmky (makra), které vám zjednosuší práci s mnohými aplikacemi, lze v něm dokonce vytvářet GUI, atd.
   Pokud vás ARexx zajímá, určitě si stáhněte Arexx manuál.
Co potřenuji k provozování ARexxu a programů?
   ARexx lze provozovat na kterékoliv Amize a je součásti každého Workbenche 2.0 a výše. Takže základ by jste měli mít (RexxMast, rexxsupport.library, rexxsyslib.library), ale doporučuji vám sehnat si ještě knihovny: rexxarplib.library, rexxdossupport.library, rexxreqtools.library, rexxtricks.library, protože ty jsou nejčastěji používané a potřebuje je většina mých programů. Všechno a ještě mnohem více naleznete na Aminetu.